Kruhy pod očami, pigmentové aj starecké škvrny sú minulosťou: Táto extrémne lacná, ale 10x účinnejšia zmes funguje v akomkoľvek veku

Príroda je jednoducho úžasná a mnohokrát nám dokáže pomôcť oveľa viac ako drahá kozmetika zo salónov.

Reklamy

A je podstatne lacnejšia!

Oveľa lepším spôsobom je použiť špeciálne metódy, ktoré vám dnes uk´žeme. Sú lacné, rýchle a stopercentne účinné.

Na začervenanie a zápal

Ak vás trápi začervenaná pokožka alebo najrôznejšie zápaly a boláky, potom vyskúšajte túto metódu. Budete k nej potrebovať 1 banán, lyžicu jogurtu a lyžicu jedlej sódy. Banán roztlačte a zmiešajte so sódou a jogurtom. Vzniknutú hmotu naneste 15 minút pred umývaním tváre. Maska pomáha tiež proti popáleninám a lieči rany.

Žilky, póry a pigmentové škvrny

Ak vás na pokožke trápia veľké póry, viditeľné žilky alebo snáď výrazné pigmentové škvrny, potom iste vyskúšajte túto metódu. Budete k nej potrebovať 2 lyžice jogurtu, lyžičku kozmetického ílu a pol lyžičky medu. Všetky ingrediencie zmiešajte do jednej hmoty a naneste na pokožku 15 minút pred jej umývaním. Následne umyte studenou vodou.

suchá pokožka

Trápi vás suchá pokožka a pleť? Chcete sa jej zbaviť? Vyskúšajte tento postup, ku ktorému budete potrebovať polovicu zrelého avokáda, lyžicu mlieka a lyžicu medu. Avokádo rozmixujte a zmiešajte s medom a mliekom. Hmotu naneste na tvár a po 15 minútach umyte teplou vodou. Vďaka zdravým tukom v avokáde bude vaša pokožka jemná, hebká a vlhkejšie ako doteraz.
Kruh pod očami a čierne bodky

Ak vás trápia tmavé kruhy pod očami alebo máte na tvári.výrazné opuchy, potom odporúčame vyskúšať tento osvedčený postup. Budete k nemu potrebovať lyžičku kávy, štipku čierneho korenia a štvrť lyžičky kokosového oleja. Všetky ingrediencie dokonale zmiešajte, naneste na inkriminované miesta a po 10 minútach miesta opláchnite teplou vodou za jemnej masáže. Vďaka kofeínu, ktorý zužuje cievy, sa ľahko zbavíte tmavých kruhov a nepríjemných opuchov.

Na čierne bodky si pripravte lyžicu citrónu a lyžicu medu. Ingrediencie zmiešajte, umyte si tvár teplou vodou a masku naneste. Po 20 minútach opäť tvár umyte teplou vodou. Výsledky sa čoskoro dostavia.

Pevnejšie koža

Máte pocit, že je vaša pokožka moc voľná a robia sa vám neustále vrásky? Chcete spevniť pokožku a zbaviť sa nepríjemných vrások na čele alebo okolo očí? Vyskúšajte tento zaručený postup, ku ktorému budete potrebovať iba zrelé paradajky. Paradajky nakrájajte a položte si plátky na tvár. Nechajte ich tam 10 minút a potom pokožku opláchnite teplou vodou. Lykopén obsiahnutý v paradajkách sa postará o svoje a dokonale vypne pokožku.

Odstráňte mŕtvu kožu ½ šálky ovsených vločiek, pohárom vody a niekoľkých kvapiek vitamínu E. Vytvorte masku, naneste na tvár a nechajte pôsobiť. Potom opláchnite teplou vodou.

Zdravá a regenerovaná pokožka

Budete potrebovať len jednu veľkú uhorku. Tú nakrájajte na plátky, plátky priložte na tvár a nechajte 15 minút pôsobiť. Potom dôkladne umyte vodou. Vitamíny a minerály z uhorky dokonale ozdravia vzhľad vašej pleti a vy budete opäť vyzerať svieža a mladá.

Regenerujte pokožku a doprajte jej opäť zdravie a silu, ktorú mala pred niekoľkými rokmi. Neutrácajte hromadu peňazí, ale vezmite si mrkvu a vodu. Mrkvu nastrúhajte a rozmixujte ju vo vode. Túto masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút. Potom opláchnite teplou vodou. Karotén, ktorý je obsiahnutý v mrkve, lieči rany a ozdravuje pokožku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

zdroj: prosvet.cz

Upozornenie: Tento článok má iba informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s lekárom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.