Konečne som našla niečo, čo mi naozaj veľmi pomohlo: Žily vybledli a opuch úplne ustúpil!

Často ľudia znepokojujúco zistia, že na ich nohách sú viditeľné tmavé žily alebo sa objavujú opuchnuté, niekedy hrubé rozšírené žily.

Oboje sa nazýva kŕčové žily.

Kŕčové žily sú zovšeobecňujúci názov, ktorý zahŕňa veľké žily aj povrchové, malé kapiláry.

Chôdza na oboch nohách spôsobuje, že kvôli zmeneným hydrodynamickým podmienkam v tele sa môžu vyvinúť dedičné alebo získané kŕčové žily, najčastejšie na dolných končatinách, ale môžu sa objaviť kdekoľvek na tele, vysvetľuje doktorka Zsuzsanna Sófalvy, internistka a angiológ.

Reklamy

Kŕčové žily sú v podstate zväčšené, zakrivené a uzlovité žily, ktoré nevedú dostatočne účinne, z kĺbov naloženou oxidom uhličitým a odpadovými látkami zaťaženú žilovú krv zo závratí k srdcu.

Aby sme pochopili vznik ochorenia, musíme poznať anatómiu žíl….

Vo vnútri organizmu rozlišujeme dva typy ciev: tepny a žily. Úlohou tepien je dopraviť čerstvú, kyslíkom bohatú krv z pľúc cez srdce k bunkám tela.

Ako na to?

Opláchnite niekoľko zelených paradajok a nakrájajte ich na plátky. Položte ich na uzly kŕčových žíl. Ak je to potrebné, priviažte ich. Nechajte paradajky na týchto miestach, kým necítite, že pokožka tŕpne. (asi 3-4 hodiny), to znamená, že paradajky liečia žily.

Tento spôsob aplikujte každý deň (najlepšie viackrát) až do doby, kým nezazriete zlepšenie (asi 2 týždne). Žily sa začnú stmavovať, bolesť a opuch zmiznú.

Aj zrelé červené paradajky môžu pomôcť v boji na kŕčové žily. Spôsob je podobný ako predchádzajúci, ale s dozretými paradajkami je výhodnejšie liečiť žily v noci alebo večer.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.