Je protirakovinotvorný, protizápalový a dokonca je aj lacný a dostupný: Skutočný poklad prírody!

Každá časť zeleru, stonka, list a dokonca aj semienko, je jedlá a plná živín. Zelerové listy sa často pridávajú do polievok a príloh a mleté ​​zelerové semienka sú perfektným korením.

Olejová zložka v semienkach, apoil, je zodpovedná za charakteristickú vôňu zeleru a mnohé zdravotné účinky.

Zeler obsahuje množstvo vitamínov B6, C, A, K, kyselinu listovú, vápnik a vlákninu.

Pozrime sa, aké blahodarné účinky má na naše zdravie

Reklamy
Protizápalové….

Zeler je plný antioxidantov, ktoré bojujú proti voľným radikálom, ktoré zohrávajú úlohu pri zápaloch.

Zeler možno použiť ako prírodný liek na mnohé zápalové ochorenia, ako sú ochorenia pečene a obličiek, artritída, syndróm dráždivého čreva, kožné ochorenia a infekcie močových ciest.

Znižuje hladinu cholesterolu…

3-n-butylftalid v zeleri je zložka, ktorá znižuje hladinu tukov v krvi. Hladinu cholesterolu v krvi možno znížiť aj zelerovými doplnkami stravy.

Proti vysokému krvnému tlaku…

Vysoký krvný tlak tiež zvyšuje riziko ochorenia koronárnych artérií. Výťažky zo semien zeleru majú antihypertenzívne účinky. Zeler má vysoký obsah draslíka a vápnika, ktoré podporujú zdravie srdca.

Choroby pečene a obličiek…

Zeler je ideálna potravina na čistenie pečene. Pravidelná konzumácia má ochranný vplyv na zdravie obličiek a pečene. Má vysoký obsah vitamínov C, B a A a pôsobí aj močopudne, čím napomáha pri procese detoxikácie.

Podporuje chudnutie…

Patrí medzi potraviny, ktoré sú povolené počas programov na chudnutie. Keďže má nízky obsah kalórií a sacharidov, je tiež bohatý na vlákninu a je dokonalou prílohou k jedlu. Ak ste ešte nevyskúšali vyprážanú zelerovú tyčinku, radi vám ju odporučíme.

Proti nadúvaniu, podporuje trávenie…

Diuretický účinok sa spája s priaznivým účinkom na mnohé trávenie. Konzumácia zeleru je výborná proti dehydratácii a nadúvaniu a má vplyv aj na zlepšenie trávenia.

Môže pôsobiť aj protirakovinovo…

Zeler je jednou z tých zelenín, ktoré majú protirakovinové účinky, ako fenikel, cvikla, paštrnák alebo petržlen. Zeler obsahuje polyacetylén, ktorý pomáha odstraňovať toxíny, posilňuje imunitný systém a zabraňuje rozvoju rakovinových buniek, najmä rakoviny prsníka a leukémie.

Obsahuje aj deriváty kumarínu, ktoré pôsobia proti tvorbe krvných zrazenín.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.