Geniálny trik vďaka ktorým Vaša orchidea nikdy neprestane kvitnúť – jednoduché a veľmi účinné!

V dnešnom článku si názorne ukážeme, ako docieliť to, aby nám orchidea kvitla po celý rok. Orchideu nájdeme na parapetoch väčšiny domácností a sú väčšinou doménou a pýchou žien. Nie všetci ale majú to šťastie, čo sa úspechu kvitnutia týka a ich orchidea má svoju hlavu.

Chradne a odkvitne. Ako tomu zabrániť? To sa v nasledujúcich riadkoch dozviete. Prejdite si s nami jednotlivé kroky a vdýchnite znovu svojej orchidei život.

Skontrolujte starobu rastliny
Staroba orchidey určíte s istotou tak, že spočítate výhonky. Dospelé orchidey by ich mali mať 5-8.

Reklamy

S orchideí nehýbte
Určte orchidei svoje svetlé miesto a ďalej s ňou nehýbte. Premiestňovanie pre ňu znamená značný stres. Rastlinka má rada svetlo. Na to nezabudnite.

Majte pod kontrolou koreňmi
Korene orchideí sa musí krásne zelenať. Pravidelne tento stav kontrolujte. Vôbec najlepšie variantom sú priehľadné kvetináče

Dbajte sa o kvalitné osvetlenie
Orchidea potrebuje naozaj dostatok svetla. Vyžaduje 10-12 hodinový prísun slnečného svetla. Pokiaľ ho nemá, prestane rodiť ďalšie výhonky. V zimných dňoch si preto pomôžte žiarivkami, ktoré umiestnite nad rastliny.

Teplotný rozdiel
Orchidea priaznivo reaguje na rozdiel medzi dennými a nočnými teplotami. Teplota, ktorá je rastlinke zaistená, by mala byť o 5-6 stupňov nižšia, než bola v priebehu dňa. Samozrejme, že napr. V zime je zložité takéto podmienky zabezpečiť. Od neskorej jari do začiatku jesene môžu byť orchidey umiestnené vo vonkajšom prostredí. V zime často vetrajte. Pozor však na prievan, o ten orchidea rozhodne nestojí.

Správne zalievanie
Samozrejme, že najideálnejšou zálievkou by bol dážď. Orchidea však aj tak nikdy nesmiete zalievať vodou z kohútika. Chlór, ktorý je vo vode obsiahnutý môže ľahko korene orchidey spáliť. Vodu teda vždy prevarte.

vlhčite vzduch okolo rastliny
Pre orchideu je veľmi dôležitá vlhkosť vzduchu. Popri orchidey preto do tesnej blízkosti umiestnite misku s vodou.

Správne hnojivo
Doporučené je používať hnojacíu zmes na báze fosforu a draslíka. Tie veľmi stimulujú rast.

Šoková terapia
Orchidea, ktorej sa nedarí, niekedy proste potrebuje trochu stresu. Bez varovania ju tak šupne na pár hodín do chladu.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: t-brk.ru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.