Geniálny spôsob ako vypestujete na svojom balkóne tie najlepšie jahody

Pestovanie ovocia a zeleniny nemajú v obľube len záhradkári. Patríte aj Vy medzi milovníkov čerstvých rastlín, ovocia a zeleniny?

Reklamy

Ste však bez záhradky? Nevadí….

Dnes Vám ukážeme skvelý spôsob, ako pestovať a zberať vlastnú bohatú úrodu jahôd aj bez záhradky.

Pestovanie jahôd

Jahodový žľab
Tento nápad zvládne hravo realizovať každý. Žľaby, alebo môžeme hovoriť aj odkvapy, môžete umiestniť na akékoľvek možné miesto. Naplňte ho jednoducho pôdou, nechajte medzi sadenicami rozostupy 15 cm a pripevnite žľab na slnečné miesto.

Jahody v plastových bareloch
Jediné, čo potrebujete je sud, pôda a sadenice, ktoré zasadíte nad seba. Musíte len vyvŕtať do suda otvory. Vždy 30 cm rozostupy medzi jednotlivými radmi. Otvory musia mať priemer 7 cm a rozostupy v jednom rade 25 cm. Pár otvorov vyvŕtajte tiež do dna suda, aby sa pôda mohla zbavovať prebytočnej pôdy. Teraz potrebujete silnejšiu PVC rúrku, ktorá je rovnako dlhá ako barel. Zasypávajte pôdou a až sa dostanete k prvému poschodiu, prichádzajú na rad sadenice.

Drevené pyramídy
Vyrobíte si pyramídu presne tak, ako vidíte na obrázku. Potrebujete pár kolov a výživnú pôdu. Ak sa Vám to zdá zložité, môžete zvoliť pokojne tiež obdĺžnikový tvar. Nemusí ísť zákonite o pyramídu.

PVC rúrky
Vertikálna výsadba je u jahôd veľmi obľúbená. Postupovať budete úplne rovnako ako v prípade plastového barelu.

Jahody v kvetináči
Najjednoduchší spôsob, kedy potrebujete iba kvetináči s hĺbkou aspoň 30 cm. Nezabudnite však na odvodňovacie otvory v dne.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj:  ketkes.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.