Ako vyrobiť antibakteriálny gél? Tu je recept na výrobu domáceho antibakteriálneho gélu, keďže je ho v obchode nedostatok!

Ľudia sa boja a zbesilo nakupujú zásoby na horšie časy. Ak sa však trochu bojíte a radi by ste tento strach znížili, dodržujte maximálne hygienické pravidlá a umývajte si ruky.

Reklamy

K tomu používajte antibakteriálne gély, ktoré účinok umytých rúk znásobia.

Ak si ho nemôžete zaobstarať, máme pre vás recept na domáci antibakteriálny gél, ktorý vás zbaví strachu.

Dbajte na hygienu

Opatrení proti šíreniu coronaviry je celá kopa. Medzi najčastejšie patrí zvýšená hygiena, ohľaduplnosť a zodpovednosť k sebe aj ostatným, nosenie rúšok.

Pravidelné umývanie rúk, zakrývanie si tváre pri kýchaní a kašľaní.

Antibakteriálne zložky

Jednou z hlavných ochrán pred týmto nebezpečným vírusom je umývanie rúk a používanie gélov. Ak sa v nich moc nevyznáte alebo sa už bojíte aj vyjsť von, môžete si pripraviť gél doma. Ide o univerzálny recept na antibakteriálny gél, ktorý vás zbaví strachu, ak ho budete teda pravidelne a zodpovedne používať. Na jeho prípravu budete potrebovať: aspoň 60% alkohol (čistá vodka, Alpa), aloe vera a esenciálny olej.

Postup výroby gélu

Postup výroby gélu je jednoduchý a zvládne to každý. Vezmite si nádobu a nalejte do nej polievkovú lyžicu alkoholu. Následne pridajte niekoľko kvapiek vybraného esenciálneho oleja a jednu polievkovú lyžicu aloe vera. Je nutné všetky zložky poriadne zamiešať a preliať do fľaštičky alebo dávkovača na mydlo.

Ak by ste chceli gélu viac, stačí zvýšiť množstvo surovín. Umiestnite si gél k dverám domu a používajte ho vždy po príchode domov.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.