11 druhov zeleniny, ktoré si môžete doma vypestovať! Milo Vás prekvapí ako jednoduché to je

V dnešnom článku nájdete priamo jedenásť tipov na zeleninu, ktorá Vám krásne pôjde vypestovať aj v domácich podmienkach.

Reklamy

Ak milujete skutočnú chuť zeleniny, ktorá je zdravá a nepreplnená urýchľovačmi a chemickými postrekmi, potom budete rozhodne nadšení tým, čo sa v článku dozviete.

Pestovať doma vlastnú zeleninu je omnoho ľahšie ako si myslíte!

Akú pestujete doma Vy? Napíšte nám do komentárov.

Túto zeleninu si vypestujete aj v pohodlí domova:

Kôpor, koriander, jarná cibuľka, pór
Korene tejto zeleniny odrežte a vložte do pohára s vodou. Keď sa objavia listy, môžete používať do pokrmov a potom vždy vrátiť späť do vody.

Kapusta, zeler, čínska kapusta
Biely koreň je odrezaný a umiestnený do vody. Vyberte pre neho slnečné miesto. Po niekoľkých dňoch sa začnú objavovať klíčky. Potom ich zasaďte do poriadne mokrej zeminy.

Kukurica čínska
Umiestnite korene kukurice do vody. Po naklíčení vsaďte do zeminy.

Zemiaky
Nakrájajte zemiaky na menšie kúsky. Do každého kúsku urobte dieru. Kúsky zemiakov potom rozložte na suché miesto. Potom ich zasaďte do vlhkej pôdy.

Zázvor
Zázvor klíči v krátkom čase, rovnako ako zemiaky. Umiestnite koreň zázvoru do vody a potom ho umiestnite na teplé miesto. Po klíčení vysievajte do zeminy.

Cesnak
Strúčik cesnaku umiestnite do misky s vodou. Keď sa objavia zelené klíčky, odstrihávajte ich, aby sa stimuloval rast cesnaku

Cibuľa
Vyberte zdravú cibuľu, umiestnite ju do vlhkej pôdy a umiestnite ju na miesto, na ktoré praží slnko. Úroda príde v krátkom čase.

Sladké zemiaky
Sladké zemiaky klíčia rýchlejšie ako normálne zemiaky. Keď sa na ňom objavia prvé klíčky, zasadíme ich do zeme a za krátku dobu budeme mať úrodu.

Repa
Nakrájajte hornú časť repy, umiestnite ju do vody a dajte na slnečné miesto. Po prvých klíčkoch zasaďte do zeme.

Huby
Nasaďte nôžku huby do pôdy bohatej na živiny a zahrňte ju. Cez deň nechajte na teplom mieste, v noci znesie chlad.

Ananás
Ananás možno pestovať v byte, ale musíme byť trpezliví, pretože ananás rastie veľmi pomaly. Umiestnite hornú časť ovocia, listovú časť, do vody, a potom sledujte, kedy naklíči. Keď sa tak stane, umiestnite ho do zeminy.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň

zdroj: bidista.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.