Výborné kokosové guľky: U nás vianočný recept č.1

Zdieľať na Facebooku

Tieto vianočné zákusky jednoducho milujeme a nevieme si ich vynachváliť. Pripravte si ich aj vy. Je to klasika, na ktorú nedáme dopustiť!

Reklamy

Nebudete ľutovať!

Sú skutočne skvelé!

Reklamy

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 250 g sušienok plnených kakaovým krémom
  • 70 g rozpusteného masla
  • 70 g strúhaného kokosu

Takto budeme v recepte postupovať:

  1. Ako prvý si vezmite sušienky, ktoré je potrebné najprv spracovať. Teda vytvoriť z nich cesto. Postup je veľmi jednoduchý, pretože je stačí len vložiť do kuchynského robota a ten následne zapnúť. Jeho nože už sa následne postarajú o všetko potrebné a zabezpečí, že vznikne chutné a vláčne cesto požadovanej konzistencie. A to vďaka spojeniu s krémom, ktorý sušienky obsahujú. Následne k cestu pridajte rozpustené maslo, ktoré ho zjemní. Potí ho vyberte z mixéra, a ešte na záver prepracujte rukami, aby malo presne takú konzistenciu, akú požadujete. A je hotovo.
  2. Teraz už je to jednoduché. Vždy si vezmite kúsok cesta do dlane a vytvarujte z neho guličku. Tú potom obaľte v strúhanom kokose a môžete položiť na tácku. A takto pokračujte ďalej a ďalej, až kým nespotrebujete všetko cesto. A následný krok? Už môžete servírovať. Netreba akákoľvek ďalšia úprava.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť!

Reklamy

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú

zdroj: prosvet.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.