Určite sa oplatí ju zaradiť do jedálnička: Toto je to, čo štipka kurkumy denne môže urobiť pre váš mozog a pamäť

Zdieľať na Facebooku

Korenie nemusí byť len niečím, čím jedlo ovoňať a tiež ochutíť. Môže sa jednať o prísadu, ktorá prospeje ľudskému zdraviu…

Reklamy

Poznáme korenie, ktoré doslova nakopne naše zdravie a denne prospieva nášmu telu.

Zoznámte sa s kurkumou

Ktoré korenie je tým, ktoré môžeme zaradiť do skupiny tých zaručene najlepších? Je to kurkuma. Ide o exotický druh korenia, ktorý však bez problémov kúpime aj u nás. Je známa hlavne pre svoju charakteristickú ľahko žltú farbu, ktorá dokáže zaujímavo zafarbiť rad jedál. Plusom kurkumy je aj to, že jedlo skvele dochutí, a tak dokáže nahradiť rad bežne používaných koreniacich zmesí.

Reklamy

Ak to budete robiť, tak aj prospejete svojmu zdraviu.

Ideálna pre vyčistenie tela

Kurkuma je skvelou voľbou, ak chcete vyčistiť svoje telo od celého radu škodlivín. Dokáže veľmi dobre vyčistiť vašu pečeň, rovnako ako vie skvele čistiť aj vašu krv.

Je dobrým pomocníkom, ak je vaším cieľom zbaviť sa napríklad rôznych toxínov, ale aj voľných radikálov a ďalších látok, ktoré organizmus zaťažujú aj poškodzujú.

Má ochrannú funkciu

Kurkuma má tiež veľmi dobrú ochrannú funkciu. Pokiaľ budeme konkrétny, tak chráni ľudské bunky pred takzvanými voľnými radikálmi, čo vedie k tomu, že zlepšuje zdravie, ale tiež dokáže spomaľovať procesy starnutia.

A to, ako pokiaľ ide o prejavy súvisiace s krásou, tak napríklad prejavy súvisiace s činnosťou mozgu.

Pomocník pri zákerných chorobách

Rôzne štúdie jasne potvrdzujú, že kurkuma je tiež skvelou prevenciou hlavne v prípade rakoviny. Pomáha ale aj v prípade, keď hrozí takzvaná inzulínová rezistencia. Ďalej netreba zabúdať ani na to, že dokáže pomáhať pri liečbe artritídy. Má tiež blahodarné účinky na ľudské srdce.

Zlepšuje metabolizmus a podporuje chudnutie

Aj toto vie kurkuma. Ak chcete podporiť činnosť metabolizmu a spolu s tým podporiť aj chudnutie, zabudnite na rôzne prášky na chudnutie.

Je to práve kurkuma, ktorá zaberá o poznanie lepšie.
Reklamy

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: podaj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.