Mala obrovské bolesti chrbta. Vďaka týmto cvičeniam na doma ju už nič nebolí!

Zdieľať na Facebooku

Ak trpíte na bolesť chrbta, máme pre vás niekoľko cvičení, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti. V dnešnej dobe pracuje mnoho z nás v kancelárii a stále viac ľudí trápi bolesť chrbta.

Reklamy

Dôležitá je predovšetkým prevencia. Pri sedení a chôdzi sa snažte udržiavať správnu pozíciu tela. Stres je jedným z faktorov, ktoré negatívne ovplyvňujú naše telo, takže je dobré sa mu vyhýbať. Pokiaľ máte nepohodlnú matrac, je vhodné ju vymeniť.

Cvičenie, ktoré uvidíte, sa zameriava na bolesti v oblasti bedier. Pokiaľ ho cvičíte správne, môže priniesť aj okamžitú úľavu. Niekedy je zas nutné cvičiť pravidelne, aby sa dostavili rýchle výsledky. 

Reklamy

Autori filmu odporúčajú sa pred vyskúšaním cvičenia poradiť s lekárom. Nie sú totiž vhodné pre všetkých. Môže dôjsť k úrazu alebo nepravidelnému krvnému obehu.

Ak počas cvičenia cítite bolesť, prestaňte cvičiť. Pohyby by mali byť opatrné a pomalé.

Pokiaľ chcete bolesť zmierniť, vyskúšajte toto cvičenie: 1. Položte sa na brucho a potom zdvihnite hrudník a pozerajte sa smerom nahor. Podopierajte sa rukami. V tejto pozícii vydržte 8 sekúnd. Potom opakujte.

2. Ľahnite si na chrbát a pokrčte kolená. Bedrá zdvihnite hore tak, aby vznikla medzi hlavou a kolenami rovná línia. V tejto pozícii vydržte 5 sekúnd. Potom toto cvičenie ešte raz zopakujte.

3. Ľahnite si na chrbát kolená pritiahnite je čo najbližšie k hrudi, objímte ich rukami. V tejto polohe vydržte 8 sekúnd. Cvičenie opakujte.

Sledujte celé video:

Perfektné, čo myslíte?

Reklamy

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj : youtube.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.