Jar už klope na okná a preto vdýchnite tento rok nový život vašej záhrade a to takmer zadarmo. Tieto kvetinové výzdoby vás očaria

Zdieľať na Facebooku

Kvety v záhrade považujeme za osviežujúcu spleť farieb. Chcete tento dojem ešte vyšperkovať? Inšpirujte sa tvorivými návrhmi záhrad.

Reklamy

Čo tak vyskúšať kvetinový potok. Takzvané kvetinové potoky nie sú síce pre odborníkov neznámym pojmom, no v našich končinách sa s nimi stretnete pomerne zriedka. Kvetinový záhon môže vyzerať aj ako rozliata tekutá farba alebo vytlačená farebná pasta.

Aj keď to môže znieť náročne a nepredstaviteľne, opak je pravdou. Potok niekde musí začať a preto použite staré hrnce, kvetináče, sudy či iné nádoby. Môžete použiť aj starú pneumatiku či fúrik. Potom si už len vyberte kvety aké sa vám páčia a zasaďte ich. Predstavivosti sa medze nekladú a preto ich môžete prakticky posadiť ako len chcete.

Reklamy

Predtým ako začnete sadiť máme pre vás zopár vylepšení a rád. Nech sa rozhodnete použiť akúkoľvek nádobu do záhonu, postarajte sa o jej dizajn. Ak je to napríklad starý sud, skúste ho namoriť a nalakovať lakom na drevo. Vyskúšajte rôzne farebné nátery aby nádoba pôsobila elegantne a pekne. Predsa len je rozdiel medzi starým deravým sudom a s vyblednutou farbou. A medzi sudom, ktorý síce vyzerá staro, ale je pekne upravený.

Pozornosť venujte aj výberu kvetín. Dôležité je sledovať výšku kvetín, najlepšie sú nízke rastlinky s farebnými kvetmi alebo plazivé rastliny. Vo všeobecnosti by malo ísť o trvalky, ktoré kvitnú dostatočne dlhú dobu. Kvety s modrým a fialovým odtieňom zostávajú dekoratívne po celú sezónu.

Prekrásne, čo myslíte? 🙂

Príprava kvetinového potoku vám dá zabrať, no zároveň je to aj zábavný a relaxačný proces, pri ktorom môžete naplno využiť svoju fantáziu a otestovať si aj svoje znalosti. So správnym prístupom dodá kvetinový záhon vo forme potoka novú dušu vašej záhrade.

Reklamy

Zdieľajte tento príspevok aj s priateľmi!

Nezabudnite dať LIKE na Našu Facebook stránku pre nové recepty a nápady na každý deň.

zdroj: hobbyportal.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.